Dsg Şanzıman Servisi  -En iyi Dsg Şanzıman Servisi – Maltepe ve çevresinde dsg şanzıman servis bakım onarım
trende

Multitronic Şanzıman Revizyonu

Anasayfa » Multitronic Şanzıman Revizyonu

Şanzıman türlerinin biri çift kavramalı şanzıman olarak geçmektedir. Çift kavramalı şanzıman hem manuel hem de otomatik bir kullanım sağlamaktadır. Şanzıman aktarma durumları içerisinde sonsuz işleve sahip olduğu için latince aktarımı “çoklu” anlamına gelen “multi” ekini almıştır. Şanzıman içerisindeki makaranın konik yüzeyler dahilinde birbirlerini iterek zincirin hareket etme yarı çapını büyülterek işlevselliğini ortaya koymaktadır. Çift kavramalı şanzıman tork dönüştürücüsüne sahip olmadığından dolayı seri ve sarsıntısız bir vites geçişi sağlamaktadır.

Şanzımanın elektronik beyni direk olarak yol koşulları içerisinde motor gücüne ve gazın etkisine göre en doğru vites geçişişini sağlayarak kendisi bu görevi belirler. Şanzıman ünitesi magnezyum malzemeden üretilmektedir.

Sürekli değişen anlamı taşımakta olan multitronic otomatik şanzımanın üstün sürüş performansı adına konfor ve ekonomik kullanım sağlamaktadır. Multitronic teknik temel içerisinde konik makaralar arasında işlevsellik adına güç aktarıcının ve çelik bağlantı kontrolüne neredeyse sınırsız sayı içerisinde vites oranı sağlamaktadır.