Dsg Şanzıman Servisi -En iyi Dsg Şanzıman Servisi – Maltepe ve çevresinde dsg şanzıman servis bakım onarım
trende

Audi Stronikc DSG Şanzıman Servisi

Anasayfa » Audi Stronikc DSG Şanzıman Servisi

S-tronic – Nedir?

İletim, arabanın önemli bir bileşenidir. Piyasada birçok otomatik kutu çeşidi vardır. Dünyadaki bu düğümler artan popülerlik kazanıyor. Bu detayın doğru çalışmalarından, arabanın hareket etmesinin yanı sıra sürücünün kendisinin rahatlığını ve hareketin güvenliğini sağlar. Yeni cihazların geliştirilmesindeki en modern yerlerden biri, bir elektronik kontrol ünitesi ile birlikte robotik reselektif düğümler oluşturulduğu kabul edilir.

Kavram Tahmini S-tronic, bir sonraki vitesin (ne olursa olsun: daha düşük veya üst) olduğu anlamına gelir;

En ilericiden biri, iki tronic şanzıman olarak iki debriyajlı cihazdır. Bu birim, Audi’yi de içeren Alman VAG’den DSG sisteminin daha mantıklı bir devamıdır. Bununla birlikte, bu birim, yalnızca operasyon prensibi ve “Junior” arkadaşının düzeninde bir desteğin kendi gelişimidir. Bu düğüm birkaç parçadan oluşur (diğer otomatik şanzımanlardan farklıdır):

 1. Otomatik şanzımanın elektronik kontrol ünitesi, aracın hareketi sırasında şaftların ve klipslerin çalışmasını senkronize eden çeşitli sensörlerin ve tek bir bloğun kütlesidir. Sistemin bu elektronik bloğu en önemli kısımdır, çünkü iletimleri hızlı ve yeterince değiştirmenize izin veren elektronik algoritmandır. Bu durumda, bu bölüm tamirdeki en pahalı olanlardan biridir. S-tronic sensörler sürekli sinyalleşir ve yol atmosferi, hız, motor parametreleri, sürücü sürme stili ve sistemin hızlı bir şekilde uyarlanmasına izin veren diğer göstergeler hakkındaki bilgi kütlesinin ana birimine gönderilir. Ek olarak, bu birimin başarısızlıkta maliyeti oldukça yüksektir. Bununla birlikte, sistemin bloğuna mekanik hasar yokluğunda, bu konuda sık sık meydana gelmez.
 2. Ünitenin debriyajı – 2 kavrama, asenkron olarak çalışan bu kutuya monte edilir. Biri, tıbbi, ikinci tuhaf bile dahil edilmesinden sorumludur. Böylece, 1 saniyeden az olan pürüzsüzlük ve yüksek anahtarlama hızı elde edilir. Düğümlerin verileri bir elektronik kontrol ünitesi tarafından yönetilir.
 3. S-tronic agrega şaftları, tork ve debriyaj kontrolünü hareket ettirerek kutunun içindeki mekanik işler gerçekleştirir. Ayrıca ünitede, şanzıman içindeki çalışma basıncından sorumlu olan bir hidrolikon vardır. Bu tür robotik kutunun düşük maliyetli versiyonlarında, göstergelerinde daha az etkili olan bir elektrik analogu takılır. Bu ünitenin çalışması da elektronik üniteyi yönetir.

Bu sistem, aracı kontrol etme işlemini basitleştirmenizi sağlar, ayrıca yakıt tasarrufu, ayrıca, bu tür kutular, örneğin, tozlu olmayan rakiplerden (değişkenler), Audi hattının güçlü motorlarıyla onları topluyor. Sistem, toplam satışları önemli ölçüde arttırmayı mümkün kılan Tronik’in Audi A6C modeli ile birlikte en fazla dağılımını aldı.

Önemli! Tüm yüksek teknolojiye sahip S-tronic birimine rağmen, bu sistem hem edinimde hem de daha sonra bakımında pahalıdır, ancak yalnızca bir robotun varlığı, güçlü Alman motorlarının potansiyelini tam olarak açıklayacaktır. Bu S-tronic birimi tasarımında çok karmaşıktır.

Artıları ve Eksileri S-Tronic Şanzıman

Herhangi bir karmaşık ünite gibi, böyle bir kutu hem avantajları hem de eksileri var. S tronic Audi A6 C7 sisteminin pozitif özellikleri şunlardır:

 1. İletimin yapısal özellikleri ve elektronik ünitenin çalışması nedeniyle agrega dişlisinin hızlı değişimi. Ünitenin ortalama reaksiyon süresi, hem üst ve alt adımlara geçerken, yaklaşık 0.7 saniyedir.
 2. Ünitenin yarışmacılara kıyasla önemli yakıt ekonomisi. Sistemin tasarımına dayanarak, aslında böyle bir kutu, debriyajı bağımsız olarak (iki kişiden biri) sıkın ve şanzımanı değiştiren bir elektronik kontrol ünitesi ile mekaniktir. Bu, otomobilin sınıfından bağımsız olarak, ortalama 15-18 oranında, aynı zamanda S-tronic elektronik ünitenin doğru çalışmasına bağlı olarak yakıt tüketimini azaltmanıza olanak sağlar.
 3. Arabanın hızlanmasının dinamikleri. Kutunun tepkisinin zamanını göz önüne alındığında, 100 km / sa kadar hızaşırtma işleminin dinamikleri mekanik rakiplerden farklı değildir ve otomatik analoglardan – hidrotransframes ve varyatörlerden oldukça üstündür. Güçlü motorlarla toplamda, klasik otomattan köprü ile olan fark daha dinamik bir ivme içinde yatıyor.

Kutunun teknolojik avantajına ve tartışılmaz olumlu partilerin teknolojik avantajına rağmen, bu kutu, bazı sahipler kategorisi için agreganın satın alınmasına engel olabilecek olumsuz özelliklere sahiptir. Bunlar şunlardır:

 1. Ünitenin trafik sıkışıklığında rahatsız edici bir şekilde değiştirilmesi. Bu özellik de tasarımdan geliyor. Düşük hızda hareket ederken, uzun süredir, S-tronic debriyajı, anahtarlamanın şoklara, başlamalarına ve 1 ila 2 iletime kadar kaotik “atlamaya” neden olabileceği şekilde aşırı ısınabilir.
 2. Rakipler ile karşılaştırıldığında, sistemin ana bölümlerinin daha küçük bir kaynağı ve hepsinden önemlisi, 100 bin km çalışmaya başlamadan önce bile bazı sürücülerin değiştirilmesi gerektiği debriyaj. Yapıcıların sürekli olarak üniteyi ve sistemin bu kısmını iyileştiriyor, ancak genel güvenilirlik seviyesindeki şu anda, harmanlanan Audi’ye sahip bir robotik kutu, uzun vadeli güvenilirlikli bazı problemleri var.

Önemli! Böyle bir şanzımanla birlikte kullanılmış bir araba seçerken, bu tür otomobillerin problem kutuları ile satıldığı için, üniteye kusuruna dikkat edilmelidir.

 

S-tronic ve dsg farklılıkları

S-tronic ve DSG sisteminin yapıcı agregaları çok benzerdir, ancak tek önemli bir fark vardır – PPC’nin kendisinin bloğunda, DSG’nin daha az güvenilir bir elektrobelle bulunur ve Audi’nin ürünün hidroliklerini çalışır. Bu cihazlar yağ basıncını ayarlar ve sinyaller kontrol cihazından uygulandığında algoritmayı çizer. Sistemin hidrolikock daha karmaşık ve mükemmel bir tasarım olarak kabul edilirken, güvenilirliği sadece sürüş testleri tarafından değil, aynı zamanda pratikte de test edilir. Bu düğümün biriminin pratikte başarısızlık durumları bekardır ve çoğu zaman sistemin kendisi yanlış olduğunda meydana gelir.

 

S-tronic adaptasyonu

Bu birimin bir diğer avantajı, kutunun kendisinin eğitim modudur. Ünite kontrolünün elektronik birimi, çeşitli sensörleri kullanarak sürücünün yolculuk şekli hakkında bilgi biriktirmek, kendi şekline uyum sağlamaya çalışıyor. Bazı durumlarda, bu ifade edilir:

 • agresif bir sürüş tarzında dronik otomatik şanzıman ile, eğitim programını geçtikten sonra, sağ üst vitese sabitlemek için daha hızlı olacaktır, bu, overclock dinamik ve konforun hem hislerini etkileyecektir;
 • sakin hareketle, esas olarak trafik sıkışıklığında, kutu pembeleri önlemek için mümkün olduğu kadar düşük viteste sürmeye çalışır.

Sistem öğrenme modu motorun başlangıcında sayılır. Bir döngü 8-10 bu lansmanlar alır.

 

S-Tronic Teşhis

Böyle bir şanzımanın teşhisi sadece sertifikalı servisde bulunmalıdır. Ünitenin teknolojik karmaşıklığı göz önüne alındığında, tüm sistemlerin durumunu kontrol etmek birkaç aşamada gerçekleştirilir:

 1. Çeşitli hatalar için elektronik birim kontrol ünitesinin kontrol edilmesi sadece sertifikalı ekipman kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tanılama, çeşitli hataları tanımlamaya, çoğu sensörün durumunu ve PPC’nin bileşenini öğrenmeye yardımcı olur.
 2. S-tronic’in mekanik kısmının teşhisi, çoğunlukla, arızanın belirtileri elektronik kontrol ile birlikte kapsamlı bir şekilde yapıldığında gerçekleştirilir. Bu yöntem, kedi gövdesinin açılmasını, bileşenlerin denetlenmesini ve kusurunu içerir.

Önemli! Hataları okumak için bu ekipmanı ilkel tarayıcılar kullanarak kontrol etmemelisiniz. Tarayıcıların yanlış çalışması çoğu sorunu tanımlayamayabilir ve kutunun elektronik bloğu yanlış sinyalleri kaydedecek, bu da yalnızca garanti kaybına değil, aynı zamanda kutunun elektronik kısmındaki sorunlara da yol açabilecek yanlış sinyalleri kaydedecektir.

 

S-tronic güvenilirlik

S-tronic sisteminin güvenilirliği tam olarak çalışma koşullarına ve sahibinin sürüş şekline bağlı olacaktır. Böylece, büyük parça koşulu olan, orijinal ve düşük yüklerde sık sık yüksek kaliteli bir yağ değişikliği, böyle bir agrega, 200 bin km’lik kilometre kuralları ile tamamen çıkabilme yeteneğine sahiptir.

Bununla birlikte, böyle bir rejimin pratiğinde her zaman olmamak da mümkündür. Çoğu profesyonellere göre, bu kutu, tüm otomatik rakipler arasında en az güvenilirdir, ancak her yıl tasarımcılar dayanıklılığını iyileştiren çok fazla değişiklik yaparlar. 5-7 yıl sonra, bu yükseltmelerin sonuçlarına göre, bu S-tronic tipi, varyatör tipinin ve tork dönüştürücüsünün en sonsuz agregalarını olan güvenilirlik göstergeleri açısından eşittir.

 

S-tronic kaynağı

Bu sistemin üreticisi tarafından açıklanan kaynak 200.000 km’dir. Bununla birlikte, 60.000 km’de yağın düzenleyici değişimine bağlı kalarak ve agresif yolculuğa birleştirerek, böyle bir göstergeyi elde etmek neredeyse imkansızdır. Hataların bir sonucu olarak S-tronic’in ayrı unsurları 100 bin km çalıştırılabilir ve revizyon en çok 150 bin kutuları ele geçirir. Hayatı uzatmak için, agrega genellikle iletim yağı değiştirmeli ve trafik sıkışıklığında mümkün olduğunca hareket etmelidir, böylece sistemin aşırı ısınmasına izin verilmez.

 

S-tronic arızaları

Çalışma kurallarının ihlali veya tasarım özelliklerinin ihlali nedeniyle tipik arızalar aşağıdaki gibidir:

 1. Aşınma aşınması, artmış yükler, elektronik algoritmanın bozuklukları. Böyle bir sorun bu birimde en sık meydana gelir. Aynı zamanda, S-tronic debriyaj replasmanı, bu tür bir kontrol noktası üzerindeki mali operasyondur, ortalama olarak, böyle bir işlem yaklaşık 60-70 bin ruble sahibine mal olacaktır.
 2. Elektronik Blok S-Tronic’in başarısızlığı, harekete olan mesafenin bir sonucu olarak şaftlar. Sensörlerin gevşemesi, nem girişi, ayrıca elektronik bloktaki mekanik hasarın yanı sıra, S-tronic’in tüm ünitenin arızalanmasına neden olabilir. S-Tronic’te böyle bir sorun, mesleki müdahale ve büyük yastıklar gerektirir, çünkü çoğu zaman değiştirme sadece bloğun kendisi değil, aynı zamanda birçok sensördür.
 3. Tschi Hull ve S-tronic bezleri. Böyle bir problem, çoğu zaman düşük kaliteli iletim veya gövdenin kendisine mekanik hasar kullanımı nedeniyle oldukça nadirdir. Bununla birlikte, S-tronic sisteminin petrol açlığı ile, tüm ünite başarısız olabilir ve yenilenemez. Böyle bir şanzıman grubunun maliyeti yaklaşık 400-600 bin ruble’dir.